Kancelaria Adwokacka - Dagmara Jagodzińska

Blog

Pomocne publikacje
Rozwód NIE obejmuje podziału majątku 22/08/2021

Rozwód NIE obejmuje podziału majątku

Jako adwokat zajmujący się głównie sprawami rozwodowymi, bardzo często spotykam się w swojej praktyce z założeniem Klientów o tym, że w czasie ich sprawy o rozwód Sąd zajmie się jednocześnie kwestią podziału ich majątku. Gdy więc odpowiadam, że co do zasady jest to niemożliwe, nierzadko spotykam się z dużym zdziwieniem.

Wina przy rozwodzie. Kiedy sąd ją orzeka? 22/07/2021

Wina przy rozwodzie. Kiedy sąd ją orzeka?

Co wpływa na winę przy rozwodzie? Zobaczy kolejny z naszego odcinek VBloga.

Ograniczenie to nie pozbawienie władzy rodzicielskiej. Różnica jest spora 23/12/2020

Ograniczenie to nie pozbawienie władzy rodzicielskiej. Różnica jest spora

Przyjrzyjmy się zagadnieniu władzy rodzicielskiej, a dokładniej kwestii jej ograniczania i pozbawiania. Instytucje te, często mylone są przez Klientów. Wielu z nich słysząc o wniosku o ograniczenie władzy rodzicielskiej, zawartym np. w pozwie rozwodowym – niemal automatycznie odbiera rzeczone żądanie strony przeciwnej jako afront ukierunkowany na pozbawienie ich praw do dziecka. Tymczasem pomiędzy ograniczeniem a pozbawieniem władzy rodzicielskiej istnieje spora różnica, a niektóre rozwiązania wymuszane są dobrem dziecka i sprawnością działania w jego sprawach.

Mediacja rozwodowa zakończona. Co dalej? 27/09/2020

Mediacja rozwodowa zakończona. Co dalej?

Małżonkowie podjęli trudną decyzję o rozstaniu. Aby doprowadzić do możliwie szybkiego, ugodowego zakończenia sprawy rozwodowej skorzystali z mediacji. Mediacja szczęśliwie uległa zakończeniu. Co dalej?

Czy koronawirus wpłynie na wysokość alimentów? 24/04/2020

Czy koronawirus wpłynie na wysokość alimentów?

Aktualnie panujący stan epidemii koronawirusa, generuje istotne zmiany w wielu obszarach życia naszych Klientów. Jednym z nich, pozostaje bez wątpienia obszar ich finansów. Także tych, domowych…

Trwa ładowanie strony...